piątek, 16 sierpnia 2013

Horoskopy

To co magiczne i nadprzyrodzone wydaje nam się bardzo tajemnicze, a my lubimy zgłębiać takie rzeczy. Chcemy wiedzieć co czeka nas w przyszłości, czy znajdziemy prawdziwą miłość i szczęście, czy będziemy mieli dobrą pracę. Wszystko to powoduje, że wróżby, stawianie horoskopów i czytanie z kart od wieków jest bardzo popularnym zajęciem.Jeżeli cofniemy się setki lat wstecz to osoby posiadające takie umiejętności uważane były za odmieńców i ludzie się ich bali, ale z drugiej strony często chodzili do nich po porady życiowe. Tak jest do dnia dzisiejszego, należy tylko zadać sobie pytanie czy faktycznie należy we wszystko tak ślepo wierzyć? Czy może powinniśmy wykazywać się zdrowym rozsądkiem i realnie patrzeć na przyszłość biorąc to co przyniesie nam los.Po pierwsze trzeba rozróżnić dwie rzeczy, czym innym są horoskopy umieszczane w gazetach, a czym innym jest wizyta u prawdziwej wróżki czy u jasnowidza. Te pierwsze należy brać z przymrużeniem oka, rzadko kiedy zdarza się tak, że pisze je prawdziwy fachowiec. Najczęściej jest tak, że taki horoskop pisany jest przez osobę interesującą się wróżbami jednak nie posiadającą większych umiejętności w tym kierunku.

Tak samo dzieje się z wróżbitami, jeżeli już koniecznie będziemy chcieli udać się do takiej osoby, to zamiast wybierać najtańszą opcję warto jest wydać trochę więcej pieniędzy i iść do kogoś bardziej profesjonalnego, a tak naprawdę wróżbici z prawdziwego zdarzenia za przepowiadanie przyszłości nie powinny  brać żadnej gotówki. 

2 komentarze:

  1. Niezbyt wierzę w takie umiejętności, uważam, że przyszłość kształtuje się w teraźniejszości. Niemniej jednak faktycznie - znam przypadki, gdzie wróżka bardzo dokładnie przepowiedziała wydarzenia, które się spełniły :)

    OdpowiedzUsuń